پروتز باسن

تا چندین وقت پیش پروتز سینه، گونه و لب بسیار رایج بود ولی در حال حاضر مدتی هست که بزرگ کردن باسن با کمک پروتز صورت می گیرد این در حالی است که تزریق چربی به باسن نیز هم زمان در بین خانم‌ها به طور گسترده ای رواج دارد و در بین این قشر طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. پروتزی که در قسمت باسن کار گذاشته می شود موجب شده تا باسن فرد، برجسته و خوش‌ حالت شود و زمینه آن را فراهم می کند تا افراد از اندام خود راضی باشند. بانوانی که می خواهند این پروتز را استفاده کنند، می‌توانند باسن خود را با کمک پروتز و لیفت باسن بزرگ نموده و جلوه خاصی به آن ببخشند. افراد با مقاصد گوناگون برای انجام این عمل حاضر می شوند.

نحوه پروتز باسن چگونه است؟

پروتز باسن از لایه‌ی سیلیکونی ساخته‌ شده که کاملا انعطاف‌ پذیر است و تلاش شده تا تولید آن کاملا طبیعی نمایان شود و طراحی آن به گونه ای است که به باسن طبیعی شبیه است. برای آن که عمل پروتز باسن را انجام دهید باید مطابق با دستورات پزشک جلو بروید انواع گوناگونی پروتز وجود دارد که برای انجام عمل به کار برده می شود و تشخیص این که چه پروتزی استفاده شود بر عهده دکتر است. باید توجه کرد که عمل بزرگ کردن باسن با کمک پروتز هم مانند سایر عمل های زیبایی مثل عمل بینی ریسک پذیر است. پزشک جراح نیز پیش از انجام عمل زیبایی باسن با پروتز در مورد عارضه های نشئت گرفته از عمل شکل دادن و بزرگ کردن باسن با پروتز، هزینه‌ های عمل، نوع پروتز و غیره با فرد متقاضی صحبت نماید و اطلاعات لازم را به او منتقل کند تا فردی که می خواهد عمل پروتز برای باسن را انجام دهد با آگاهی کافی اقدام به انجام عمل پروتز باسن کند.

نحوه پروتز باسن

بزرگ کردن باسن از طریق پروتز

حجیم کردن باسن یا عضلات ناحیه گلوتال (باسن یا سرینی)، نوعی روش جراحی هست که به تغییر حالت و حجیم تر شدن باسن کمک می کند. استفاده از پروتز، یکی از متداول ترین روش ها برای بزرگ کردن باسن است که طی در سالیان گذشته بسیار طرفداران زیادی داشته است. امکان انجام جراحی با کمک پروتز (ایمپلنت)، تزریق چربی و یا ترکیبی از هردو روش برای افراد امکان پذیر است. جراحی بزرگ کردن باسن چه نتایجی را در بر خواهد داشت

 • باعث پر و گرد شدن هم چنین برآمدگی باسن خواهد شد.
 • بهتر شدن وضعیت تعادل ظاهری باسن
 • افزایش حس اعتماد به نفس افراد
 • کسانی که تزریق چربی به باسن انجام داده اند داوطلبان ایده آلی برای انجام عمل زیبایی باسن با گذاشتن پروتز هستند.

اهداف مختلفی برای کسانی که عمل زیبایی بزرگ کردن باسن با پروتز را انجام می‌ دهند، وجود دارد. بعضی از خانم‌ ها احساس می‌کنند که باسن آن ‌ها رشد کاملی را طی نکرده است. با این وجود بعضی دیگر تمایل دارند تا باسن شان بزرگ‌تر و گردتر به نظر برسد. ولی با اهمیت ترین مقاصد افراد برای انجام جراحی زیبایی پروتز باسن در عبارات زیر خلاصه می شود

 • رفع مشکل باسن و بالا رفتن اعتماد به‌ نفس فرد
 • حجیم تر و برجسته ترکردن باسن
 • رسیدن به اندام دلخواه، زیبا و تغییر محسوس شکل ظاهری باسن در افرادی که به صورت مادرزادی در این قسمت مشکل‌ دارند.
 • برای آن که بیمار بتواند از عمل پروتز باسن نتیجه دلخواه را کسب کند می بایست پیش از عمل با پزشک جراح خود مشاوره شود و هدفش را از اقدام به انجام این عمل بیان کند.

انواع پروتز باسن کدام اند؟

پروتزهای باسن با دو روش به نام های پروتز های سیلکون ژلی و پروتزهای سیلیکون الاستیک قابل انجام شدن هستند، انتخاب هر کدام از روش های فوق بستگی به قوام عضلات باسن فرد دارد.

شیوه جراحی پروتز باسن

بعد از بیهوش شدن بیمار، ( لازم به ذکر هست که جراحی پروتز باسن فقط با بیهوشی عمومی قابل انجام شدن است.) پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک که در کار خود حاذق است اقدام به ایجاد بریدگی در قسمت های از قبل معین شده می نماید ( بریدن باسن، به طور معمول در بخش های قوس های طبیعی باسن انجام می شود که جای اسکار آن ها بعد از به پایان رسیدن جراحی پروتز باسن پیدا نباشند. ) و سپس با کمک ابزاری به نام لیپوساکشن چربی های اضافی باسن را خارج کرده و پروتزها را در یکی از ناحیه های زیر فاشیا به کار می گذارند، در لایه لایه عضلات باسن و زیر عضلات باسن قرار می دهند ( ناحیه جای گذاری پروتز می بایست از بخش های استخوان و عصب باسن فاصله داشته باشد تا بیمار زمانی که می نشیند احساس بدی پیدا نکند. ) و بعد از آن بریدگی ها بخیه زده خواهند شد. بعد از جای گذاری پروتزها، شکل ظاهری باسن برجسته و سفت خواهد شد. تمام مراحل جراحی پروتز باسن، حدود ۱ الی ۲ ساعت به طول می انجامد ولی امکان دارد این مدت زمان بسته به شرایط بیماران دچار تغییراتی شود. بعد از به پایان رسیدن جراحی پروتز باسن، با توجه به حال عمومی بیماران، به طور معمول آن ها به ۱ روز بستری شدن در بیمارستان نیاز پیدا خواهند کرد.

 

 

روند انجام جراحی بزرگ کردن باسن

پروسه جراحی بزرگ کردن باسن معمولا با دو شیوه قابل انجام است، تزریق چربی از دیگر بافت های چربی و یا گذاشتن پروتز در درون باسن با تزریق چربی و یا بدون تزریق آن، برای بهتر شدن زیبایی ظاهری اندام.

 

پزشک جراح پلاستیک با توجه به مقاصد بیمار و صورت ظاهری بدن، بهترین روش را برای فرد متقاضی پیشنهاد می دهد. چنان چه فردی تمایل دارد تا شکل باسن وی گردتر باشد، کاربرد پروتز پیشنهاد می شود، با این وجود تزریق چربی بهترین شیوه برای فرم دهی باسن است.

بانوانی که لاغری اندام دارند و بدن آن ها چربی کمی دارد، جراحی پروتز باسن مناسب ترین روش برای آن ها است. با این وجود، خانم هایی که پس از کم کردن شدید وزن، از شل شدن فرم باسن خود ناراحت هستند، تزریق چربی با کمک پروتز باسن می تواند نتایج دلخواه آنان را به همراه داشته باشد.

بزرگ کردن باسن از طریق پروتز

 

محل قرار گرفتن پروتز درون باسن

محل جای گذاری پروتزهای باسن باید طوری باشد که صدمه ای به اعصاب و قسمت های استخوان ناحیه باسن نرسد و از آن‌ها فاصله داشته باشد. پروتزها را در سه بخش در نواحی باسن می‌توان قرار داد

 • زیر فاشیا
 • لابه لای عضلات باسن
 • زیر عضلات باسن

به طور معمول پزشکان جراح شکاف‌ ها را در قسمت فرورفته باسن ایجاد کرده تا جای زخم شکاف‌ ها پیدا نباشد. غالبا مدت انجام عمل پروتز باسن به مدت ۲ ساعت به طول می انجامد و زمان انجام عمل، بیمار کاملا تحت بیهوشی عمومی قرار دارد. معیارهای انتخاب برترین شیوه عبارت است از

 • اندازه و شکل باسن
 • حجم چربی موجود در بدن، به گونه ای که برای انجام عمل لیپوساکشن کافی باشد
 • مقاصد بیمار و میزان فعالیت بدنی او
 • کیفیت و میزان کشش پوست و هم چنین حجم پوست اضافی

 

آیا من مورد مناسبی برای انجام جراحی پروتز باسن هستم؟

علل مختلفی برای انجام جراحی پروتز باسن بیان می شود، که عبارت است از

 • کوچکی باسن
 • شل شدگی و صاف بودن باسن به علت کاهش وزن شدید و یا اثرات افزایش سن
 • مناسب نبودن لباس ها در ناحیه باسن
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • کسانی که از لحاظ بدنی شرایط مناسبی دارند و انتظارات به جا و منطقی از نتیجه جراحی دارند، بهترین مورد برای انجام عمل پروتز باسن به شمار می آیند.

مضاف بر شیوه های بزرگ کردن باسن، لیفت باسن نیز روش جراحی هست که با بریدن بافت چربی موجب بهبود شکل باسن خواهد شد.

آیا محدودیت سنی برای جراحی پروتز باسن وجود دارد؟

به طور معمول کسانی که قصد انجام پروتز باسن دارند، بعد از به پایان رسیدن دوران بلوغ می توانند عمل پروتز باسن را انجام دهند. پیش از این سن پزشک از انجام آن خودداری می کند زیرا رشد فرد به اتمام نرسیده و کار گذاشتن پروتز به سلامتی فرد صدمه خواهد زد.

مراقبت های پس از عمل پروتز باسن

چنان چه افراد مراقبت های بعد از پروتز باسن را به طور کامل اجرا کنند و در انجام امور روزانه خود آن ها را رعایت نمایند، اضافه بر کم شدن مدت زمان دوره نقاهت، شاهد آن خواهند بود که هر چه زودتر نتایج نهایی آن را ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست