لیپوماتیک

افزایش وزن در برخی از افراد با سرعت بیشتری انجام می شود و گاهی روند چاقی در آن ها به گونه ای است که از دست خارج می شود و نمی توان در مقابل آن کاری انجام داد. پس از مدتی با رژیم غذایی، تغییر عادت های اشتباه غذایی، انجام فعالیت های ورزشی می بینید که هیچ تغییری در اندام شخص ایجاد نشده و حتی برخی از قسمت های بدن از جمله شکم، پهلو، ران ها به شدت چاق شده اند. بهترین روش در حال حاضر عمل لیپوماتیک است که مزایای فراوانی دارد.

عمل لیپوماتیک با کمک امواج اینفراسونیک و نوسان و ارتعاش ثابت حول محوری باعث می شود که سلول های چربی انباشته شده در قسمت مورد نظر بدن از هم جدا شوند. در عمل لیپوماتیک سلول های چربی بدون تخریب با عمل ساکشن از زیر پوست بدن خارج می شوند. از مزایای مهم این عمل می توان به استفاده مجدد از چربی های خارج شده از زیر پوست بدن اشاره کرد که به عنوان فیلر برای صورت و حجیم سازی سایر بخش های بدن استفاده می شود. معمولا پس از انجام این عمل پوست دچار افتادگی و شل شدگی می شود که می توان با کمک لیفت این عارضه را برطرف کرد.

اگر بخواهیم عمل لیپوماتیک را به زبان ساده تعریف کنیم، می توان گفت لیپوماتیک نوعی لیپوساکشن است که عوارض و درد بسیار کم تری دارد. از مهمترین اهداف انجام عمل لیپوماتیک می توان به خارج کردن توده و بافت های اضافی چربی از داخل بدن برای لاغری و زیبایی قسمت های مختلف بدن اشاره کرد. این جراحی برای قسمت های مختلف بدن از جمله شکم، ران، پهلو، سینه، دست، باسن، صورت، گردن و پشت استفاده می شود. این عمل جراحی تمام چربی های موضعی زیر پوست را خارج می کند و این عمل با دقت و حساسیت بیشتری نسبت به لیپوساکشن انجام می شود.

از چربی های خارج شده می توان به عنوان فیلر برای حجم دادن به صورت، گونه و سایر بخش های بدن استفاده کرد. دقت و حساسیت بالای این عمل موجب تفاوت مهم آن نسبت به لیپوساکشن شده است. لازم به ذکر است که چربی های خارج شده از طریق لیپوماتیک نسبت به چربی های کشیده شده با ساکشن بعد از تزریق در بدن ورم کمتر و ماندگاری بالاتری خواهد داشت.

هدف از انجام لیپوماتیک چیست؟

در حال حاضر بسیاری از افراد جامعه به دلیل عدم رعایت رژیم غذایی، عدم تحرک و انجام فعالیت های ورزشی با مشکلات چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند. داشتن اندام مناسب و ایده آل آرزوی و خواسته هر کدام از آن هاست که در برخی از موارد با رعایت رژیم و عادات غذایی، انجام فعالیت های سنگین ورزشی برای آن ها محقق نمی شود. از این رو پزشکان متخصص در این زمینه روش های مختلف جراحی لاغری را که کمترین خطر و درد را برای آن ها دارد پیشنهاد و معرفی می کنند.

یکی از رایج ترین و مطمئن ترین عمل های زیبایی لاغری در حال حاضر عمل لیپوماتیک است. هدف از انجام این عمل خروج توده و چربی های اضافی جمع شده در بخش های مختلف بدن است. این عمل با کمک دستگاه پیشرفته و مخصوص توسط پزشک متخصص انجام می شود. چربی های اضافی در این روش کامل برداشته می شود و با استفاده از چربی های خارج شده می توان سایر نقاط موجود در بدن را حجیم تر کرد. مدت ماندگاری آن نسبت به سایر روش ها بیشتر و همچنین ورم کمتری خواهد داشت.

مزایای لیپوماتیک

چنان چه کاندید انجام این عمل از سوی پزشک متخصص خود هستید، می دانید که این روش برای لاغری و داشتن تناسب اندام فوق العاده و هیکل ایده آل تقریبا به عنوان آخرین راهکارهای خلاص شدن از چربی های اضافی در بدن است. در حال حاضر عمل لیپوماتیک شکم و پهلوها جزو پرطرفدارترین عمل های زیبایی در جهان محسوب می شود. بسیاری از افرادی که از انجام روش های مختلف برای کم کردن وزن و از بین بردن چربی پهلو و شکم استفاده کرده اند و نتیجه مطلوب و مناسبی دریافت نکرده اند با مشورت پزشک متخصص برای خلاص شدن از شر توده های چربی اضافی در بدن کاندید انجام این عمل می شوند.

عمل لیپوماتیک نسبت به نسل قبل روش های پیکر تراشی مزایای فراونی دارد که در ادامه به توضیح کامل آن می پردازیم. لازم است بدانید که احتمال آمبولی برای تمام جراحی های انجام شده وجود دارد، در حالی که در این روش که عمل سرپایی محسوب می شود، احتمال آمبولی بسیار کم خواهد بود. از دیگر مزایای مهم این روش از جراحی لاغری در بدن می توان به یکنواختی چربی در زیر پوست اشاره داشت زیرا با پیشرفت تکنولوژی و برخورداری از تجهیزات مدرن، هیچ وقت حالت ناهموار یا سلولیت در زیر پوست ایجاد نخواهد شد. احتمال عفونت در انجام عمل لیپوماتیک بسیار کم بوده زیرا در این روش تعداد و اندازه سوراخ های بدن محدود است.

نسبت به سایر روش های جراحی لاغری و کاهش چربی اضافی در بدن، زمان بهبودی و دوره نقاهت و درد و تورم و حتی کبودی بعد از خارج کردن چربی بسیار پایین تر از لیپوساکشن خواهد بود. معمولا این عمل نیاز به بستری شدن چند روزه در بیمارستان ندارد و بیمار بعد از انجام عمل می تواند با گذشت چند ساعت مرخص شود و مراقبت و استراحت پس از عمل جراحی را در خانه داشته باشد.

مراحل انجام لیپوماتیک

در مراحل انجام عمل لیپوماتیک جراح متخصص برش های کوچکی را در قسمت های مختلف بدن ایجاد می کند و محلول بی حسی را با وسیله کانولای مرتعش از راه برش های ایجاد شده وارد بدن بیمار می کند. کانولای مرتعش در واقع مکنده مخصوص برای پیکر تراشی است که چربی های اضافی و انباشته شده در بدن را تخلیه می کند. نوع حرکت خاص کانولا این امکان را می دهد که به آرامی با حرکت به درون بافت چربی، داروی بی حسی نیز به قسمت مورد نظر برسد. چربی های انباشته شده نیز با حداقل درد و ناراحتی از بدن تخلیه می شوند. این وسیله را می توان در قسمت های فیبری بدن نیز حرکت داد و به همین دلیل این عمل نسبت به سایر عمل های پیکر تراشی در زمان کم تر انجام می شود. کبودی بعد از عمل و دوره نقاهت نیز در این جراحی بسیار کم و کوتاه خواهد بود. این روش از پیکر تراشی که به عنوان جدیدترین روش از بین بردن چربی است مورد تایید سازمان بهداشت جهانی غذا و دارو قرار گرفته است.

 

دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک با موتور بادی کار می کند. این دستگاه به طور همزمان با ایجاد هوای فشرده در بدن و لرزش و ارتعاش و نوسانات سلول های چربی را می شکند و از آن مایع تولید می کند که قابل تخلیه است. در این روش به دلیل عدم استفاده از حرارت، سوزش پوست احساس نمی شود. تخلیه چربی در این روش بدون پارگی احشاء سلول های چربی، درد، حرارت و سوختگی انجام می شود. در این عمل به دلیل پیشرفت های فراوان دوره نقاهت بسیار کوتاه بوده و کبودی پس از عمل به نسبت سایر روش های موجود در گذشته کمتر خواهد بود.

در حال حاضر دستگاه لیپوماتیک از بهترین دستگاه ها است که به راحتی می تواند تمامی توده های چربی انباشته شده در قسمت های مختلف بدن را تخلیه کند. چربی زدایی در این روش بدون اشعه، حرارت و حرکت فیزیکی انجام می شود.

انواع عمل لیپوماتیک

مهم ترین نکته ای که در مورد جراحی لاغری لیپوماتیک پهلوها، شکم، بازو، غبغب و ران در نظر گرفته می شود این است که این عمل به عنوان کاهش وزن یا لاغری محسوب نمی شود. از این عمل برای آن دسته از افرادی که معمولا دارای چربی انباشته در زیر پوست خود هستند بیشتر استفاده می شود. برای جلوگیری از برگشت چربی در نقاط مورد نظر بهتر است از رژیم غدایی مناسب در زندگی استفاده شود. این عمل کاربرد فراوانی در قسمت های مختلف بدن دارد که رایج ترین آن ها لیپوماتیک پهلوها و شکم است. از این تکنیک می توان برای سایر بخش های بدن از جمله غبغب، صورت، بازو و ران نیز استفاده کرد.

همان طور که می دانید این عمل با کمک دستگاهی هوشمند با قدرت بالا انجام می شود که بدون آسیب به بافت و سلول چربی می تواند تمام چربی های اضافی در بدن را از زیر پوست خارج کند. با خارج کردن چربی های انباشته شده در زیر پوست می توانید زیبایی و تناسب اندام مناسبی را تجربه کنید. عمل جراحی لاغری به این روش با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی در دنیا انجام می شود. این عمل از روش های بدون درد و خونریزی با کمترین عوارض پس از عمل است و به عنوان بهترین و کم خطرترین روش های جراحی لاغری محسوب می شود که از زمان ورود آن موفقیت چشمگیری داشته است.

تفاوت عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن

عمل لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن که از روش های قدیمی تر پیکر تراشی است از تکنیک های پیشرفته تر و دستگاه مجهزتری انجام می شود. در لیپوساکشن معمولا بافت های چربی به روش های مختلف تخریب و از زیر پوست خارج می شود. به بیان ساده تر می توان گفت که در عمل لیپوساکشن بافت چربی ابتدا با حرارت و گرما سوزانده شده و بعد از آن از زیر پوست تخلیه می شود. دلیل اصلی عدم استفاده از چربی های لیپوساکشن برای تزریق در قسمت های دیگر بدن، سوزانده شدن چربی های انباشته در زیر پوست است. از این چربی ها نمی توان به عنوان فیلر یا حجیم سازی برای سایر قسمت های بدن استفاده کرد.

در عمل لیپوماتیک بافت چربی با حرکت لرزش و نوسان کانولا خرد می شود و مجدد می توان از آن برای حجیم سازی سایر بخش های بدن از جمله باسن، صورت و غیره استفاده کرد. دستگاه های جدیدتر این عمل که با کمک امواج اولتراسونیک انجام می شود، سلول های چربی راحت خرد می شود و چربی و پوست قسمت مورد نظر پس از عمل هموار خواهد بود. طبق نتایج به دست آمده عمل لیپوماتیک در مقایسه با روش های قدیمی عمل لیپوساکشن با نتیجه بهتر و رضایت بخش تر انجام می شود. لیفت اندام در عمل لیپوماتیک راحت تر از سایر روش های لیپوساکشن انجام می شود و خطر آمبولی در افراد بسیار کمتر خواهد بود. به گونه ای که در گزارشات به دست آمده هیچ گونه آمبولی از انجام آن مشخص نمی شود.

تغییر سبک زندگی پس از عمل لیپوماتیک

در زمان انجام عمل لیپوماتیک، مشاور و پزشک متخصص به افراد توصیه می کنند که حتما پس از عمل رژیم غذایی خود را رعایت کنند، زیرا این باور اشتباه وجود دارد که با انجام این عمل به راحتی تغییرات در وزن افراد مشاهده می شود. در صورتی که این باور کاملا اشتباه بوده زیرا این روش جراحی لاغری تنها چربی های اضافی در محل مورد نظر را برداشته و حذف می کند. چنان چه رعایت رژیم غذایی و تحرک و فعالیت های ورزشی زیر نظر پزشک به صورت مداوم انجام نشود احتمال برگشت چربی و اضافه وزن وجود خواهد داشت.

کاهش مصرف غذاهای فست فودی و چرب که کالری بالایی دارند، می تواند گام مهمی در راستای رسیدن به لاغری و داشتن هیکل زیبا باشد.

در حقیقت با انجام این عمل تنها بافت چربی اضافی که قابل حذف شدن از طریق رژیم غذایی یا انجام فعالیت های ورزشی نیست از زیر پوست برداشته می شود. تا زمانی که سبک زندگی و عادات بد رژیم غذایی کنار گذاشته نشود، تغییری در کاهش وزن افراد مشاهده نمی شود. برای اینکه نتیجه عمل موفقیت آمیز باشد بهتر است عادات غذایی استاندارد و سالم را در زندگی خود رعایت کنیم. این عمل در واقع حس لاغری را به فرد منتقل می کند اما باید برای حفظ سلامتی و جلوگیری از بازگشت چربی های برداشته شده رژیم غذایی مناسبی را در کنار ورزش داشته باشید.

تخریب سلول ‌های چربی توسط دستگاه لیپوماتیک

تخریب سلول های چربی در عمل لیپوماتیک توسط دستگاه مجهز و پیشرفته در زمان کوتاه انجام می شود که هدف اصلی انجام آن برای افراد بیشتر برای تغییر حجم، سایز، فرم دهی به قسمت های مختلف بدن است. یکی از راحت ترین روش های جراحی لاغری و کاهش چربی های اضافی در بدن است که از طرف سازمان دارویی تایید شده است. این روش برای افرادی که از روش های قدیمی ساکشن استفاده کره اند مناسب بوده زیرا روشی بی خطر، دقیق تر نسبت به روش های پیکر تراشی قدیمی تر به شمار می آید.. افرادی که از این روش برای کاهش چربی های انباشته شده در بدن خود استفاده کرده اند رضایت بیشتری از نتیجه به دست آمده در مقایسه با سایر روش های ساکشن داشته اند.

عوارض لیپوماتیک

عوارض و ریسک در انجام لیپوماتیک بسیار کم تر از سایر روش های جراحی لاغری و کاهش چربی های جمع شده در قسمت های مختلف بدن است. عمل چربی زدایی توسط پزشک با رعایت تمام نکات ایمنی و سلامت با بهترین دستگاه های پیشرفته در زمان کوتاه بدون درد و حتی خونریزی انجام می شود. از عوارض این عمل می توان به خستگی پزشک و طولانی شدن مدت عمل اشاره کرد، زیرا دستگاه با ارتعاش و نوسانات بسیار این خستگی را برای پزشک ایجاد می کند. چنان چه این ارتعاشات به درستی کنترل نشود، احتمال ایجاد ضربه به پزشک و بیمار در زمان انجام عمل وجود خواهد داشت.

مراقبت ‌های پیش و پس از جراحی لیپوماتیک

پزشک متخصص قبل از انجام عمل لیپوماتیک توصیه هایی برای بیمار دارد که بهتر است قبل و بعد از عمل، آن را رعایت کند. اقداماتی که قبل از عمل باید توسط بیمار انجام شود شامل عدم مصرف دخانیات و توقف رژیم غذایی حداقل ۲ روز قبل از جراحی، عدم مصرف داروهایی از جمله آسپرین یا محصولاتی که حاوی آسپرین یا ویتامین E باشد. پس از انجام عمل بیمار باید مراقبت هایی را از جمله رعایت رژیم غذایی و انجام فعالیت ورزشی زیر نظر پزشک متخصص، پوشیدن گن های مخصوص و غیره داشته باشد تا مشکلی برای آن پس از انجام عمل جراحی ایجاد نشود.

هزینه لیپوماتیک

هزینه و قیمت انجام عمل جراحی لاغری و کاهش چربی های انباشته شده در بدن به عواملی چون نوع عمل، نوع داروهای مصرف شده در حین عمل، نرخ عمل و هزینه انجام آن توسط پزشک یا کلینیک مورد نظر، سابقه کار و تخصص و مهارت پزشک، تجهیزات و مراقبت های بعد از درمان و غیره بستگی دارد.

این هزینه برای همه یکسان نیست زیرا شرایط و سایز و میزان چربی های انباشته شده در بدن افراد مختلف است. تکنیک های پیکر تراشی متفاوت است و هر یک هزینه مشخصی برای هر فرد دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محاسبه هزینه انجام عمل لیپوماتیک می توانید با مشاوران و متخصصین ما در این زمینه مشورت داشته باشید. آن ها با بررسی شرایط نوع عمل مناسب برای لاغری و کاهش چربی در بدن را به افراد پیشنهاد و معرفی می کنند و در صورت تایید هزینه های لازم این عمل را به آن ها اعلام خواهند کرد.

تا چه مدت پس از لیپوماتیک باید از گن استفاده کرد؟

به بیمارانی که عمل لیپوماتیک انجام می دهند، توصیه می شود جهت بهبود سریع تر و به دست آوردن شکل مناسب بدن از گن استفاده کنند. گن با هدف بهبود گردش خون و نگه داشتن اندامی که عمل جراحی در آن ها صورت گرفته، طراحی و ساخته شده است. وقتی که جریان خون به نواحی جراحی شده افزایش می یابد، زخم های موجود در این نواحی سریعتر خوب می شوند. علاوه بر این، استفاده از گِن باعث می شود که فشار یکسانی به نواحی جراحی شده وارد شود. بنابراین پوست شل نشده و چروک نمی خورد.

برای استفاده از گن بعد از عمل لیپوماتیک هیچ مدت زمانی مشخصی وجود ندارد. این مدت زمان بر اساس نوع عمل و میزان چربی خارج شده از آن می تواند متفاوت باشد. اما به عنوان یک قاعده کلی می توان گفت که تا ۳ هفته پس از عمل لیپوماتیک از گِن تنگ و ۵ الی ۶ هفته پس از آن می توان از گِن راحتر و آزادتر استفاده کرد. با رعایت همین نکته ساده می توانید نتیجه بهتری از عمل جراحی خود بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست