لیفت سینه

یکی از جراحی های زیبایی که به آن عمل بالا بردن سینه یا لیفت آن گفته می شود به منظور برطرف شدن شل شدگی سینه‌ ها انجام می شود. به دلایل مختلفی ممکن است شل شدگی سینه خانم‌ ها اتفاق بیفتد. بالا کشیدن و یا لیفت سینه، از طریق ایجاد بریدگی های در پوست سینه، بریدن قسمت های اضافی و بخیه کردن پوست سینه به پایان می رسد. در این شیوه بافت سینه تغییری پیدا نکرده و بر عکس آن عمل زیبایی سینه است که بافت ‌های اضافی طی جراحی بریده خواهد شد ولی در عمل لیفت سینه تنها پوست اضافی فرد بریده می شود.

چگونگی انجام عمل لیفت سینه

به لیفت سینه که ماستوپکسی نیز گفته می شود، فرایندی هست که با بیرون آوردن و سفت نمودن بافت سینه ها اقدام به لیفت آن ها با شیوه ای تخصصی می کند. بعد از این عمل ظاهر سینه می تواند به طرز قابل توجهی تغییر نموده و متوازن گردد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته که در سال های اخیر توسط جراحان پلاستیک آمریکا انجام شده است، لیفت سینه و رفع افتادگی آن از سال ٢٠٠٠ به میزان ٧٠ درصد افزایش داشته است.

یکی از مواردی که منجر به داشتن اعتماد به نفس و حس مثبت نسبت به جذابیت های زنانه در خانم‌ ها می شود، داشتن سینه هایی سفت و محکم است. به همین علت عمل های زیبایی سینه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و به روش های گوناگونی صورت می پذیرد. به عنوان مثال در اکثر بانوان جوانی که سینه ‌های کوچکی دارند با کمک پروتز می توانند به سینه ای بزرگ دست پیدا کنند. بانوانی هم که از سینه ‌های بسیار بزرگ خود ناراضی هستند از طریق جراحی کوچک کردن سینه، به شکل و اندازه دلخواه سینه دست پیدا خواهند کرد.

عمل لیفت سینه را چه موقعی باید انجام داد؟

سینه‌ هایی شل که ظاهری نا متناسب دارند، برای بانوان ناراحت کننده بوده و برای رهایی از فرم بد آن، به جراحی لیفت سینه روی می‌ آورند ولی چه عواملی باعث بروز این افتادگی می‌ گردد؟ عوامل فیزیکی و محیطی، سبک زندگی و عوامل ژنتیکی در ایجاد پدیده افتادگی سینه دخالت دارند. در ادامه بعضی از این موارد شرح شده است:

بالا رفتن سن

از دلایل اصلی و شایع شل شدگی سینه ‌ها، افزایش سن، رشد آهسته پوست، کاسته شدن حجم چربی ‌های پستان و در نهایت وجود جاذبه زمین به شمار می رود. در حقیقت با بالا رفتن سن، رفته رفته سینه ‌ها رشد کرده و به سمت پایین کشیده می شوند همزمان، کم کم بافت سینه ‌ها نیز امکان دارد تحلیل رفته و نهایتا سینه‌ ها به شکل باریک، کشیده و افتاده تغییر حالت می دهند . به همین علت بانوانی با سن بالا بیشتر تمایل دارند تا جراحی لیفت سینه را انجام دهند. در این موارد غالبا امکان دارد جراحی افتادگی سینه را با قرار دادن پروتز سینه به پایان برسانند تا عدم وجود بافت کافی در سینه ‌ها جبران گردد.

بالا رفتن سن

تاثیر بارداری و شیردهی

یکی از علل بزرگ شدن و افتادگی سینه‌ ها بارداری و دوران شیردهی پس از آن محسوب می شود. با آغاز دوران شیردهی، در سینه ‌ها بافت چربی به وجود می آید و سینه‌ ها درشت و بزرگ خواهند شد. بعد از سپری کردن این دوران با از بین رفتن چربی های اضافی، حالت سینه‌ ها تغییر پیدا می کند و آن ها به صورت آویزان و توخالی تغییر حالت می دهند.

در بانوانی که سن آن ها بالا نرفته و بافت مکفی در سینه ‌هایشان موجود است، در اغلب موارد فقط لیفت سینه کمک می کند تا به اندام دلخواه شان برسند. در دوران بارداری امکان دارد، رباط‌ هایی که سینه را پشتیبانی می نمایند،کشیده شوند. علت این امر پُر بودن سینه و سنگینی آن محسوب می‌شود. امکان دارد این کشش در خسته شدن سینه ‌ها پس از بارداری اثر گذار باشد.

تغییرات وزن

نوسان در وزن شما می‌تواند موجب گردد تا پوست سینه تان دچار کشش شده و افتاده شود. در خانم‌ هایی از اضافه وزن رنج می برند و وزن بالایی دارند، مثل خانم ‌هایی که در گذشته دوران بارداری را پشت سر گذاشته اند، سینه‌ ها میزان زیادی از بافت چربی را جذب کرده و بزرگ می‌ گردند. بالا رفتن وزن باعث کشش و رشد پوست سینه ‌ها نیز می گردد. حال چنان چه این خانم‌ ها از طریق ورزش، رژیم‌ های غذایی طاقت فرسا و یا سایر شیوه های لاغری کاهش وزن شدیدی را سپری کنند، در مدت کوتاهی میزان زیادی از چربی های بدن خود را از دست خواهند داد. زمانی که در بافت سینه ‌ها حجم زیادی از چربی ها کاهش یافت، آویزان و شل شدن سینه ها به وجود خواهد آمد که برای برطرف کردن این مشکل می توانید از جراحی لیفت سینه کمک بگیرید.

تغییرات وزن

تغییرات شدید وزن نیز یکی دیگر از علل شل شدن سینه ‌ها است. افرادی که دائما وزن‌ شان به شدت بالا رفته و از طریق رژیم ‌های طاقت فرسا غذایی یا بیماری، مجددا وزن شان کاهش شدیدی پیدا می‌ کنند، مشکل آویزان شدن و شل شدگی سینه را تجربه خواهند کرد. زمانی که بدن چاق می ‌شود، بافت ‌های چربی داخل سینه تجمع پیدا می کنند، بنابراین حجم سینه ‌ها افزایش می یابند. نهایتا منجر به رشد و حجیم شدن و کشیدگی پوست سینه ‌ها خواهد شد. اکنون که مجددا فرد لاغر شده، بافت ‌های چربی نیز در سینه ناپدید می شوند و سینه‌ ها نیز تصویر بدی پیدا کرده و فرم مناسبی نخواهند داشت.

چه کسانی کاندیدای لیفت سینه هستند؟

عمل لیفت سینه فرایندی هست که مطابق با خواست و تمایل افراد انجام می شود و غالبا برای برطرف کردن عارضه به خصوصی به کار نمی رود. لیفت و بالا بردن سینه برای هر فرد نتیجه مختلفی را پدیدار می کند و امکان دارد مطابق ایده آل های شما نباشد. بنابراین شرایط زیر می تواند فرد را کاندید مناسبی برای عمل لیفت سینه تبدیل کند

 • سلامت جسمانی شخص و داشتن وزن ثابت، نقش بسزایی در هر نوع جراحی دارد.
 • عدم استعمال سیگار و دخانیات
 • فرد احساس بد و تنفر آمیزی نسبت به ظاهر سینه ها، نابود شدن زیبایی و حجم آن ها داشته باشد.
 • حالت سینه هایتان باریک، دراز و یا شل باشد.
 • هنگامی که خانم ها به مدت زیادی لباس زیر را استفاده ننمایند، سر سینه های آن ها گرفتار افتادگی خواهد شد.
 • افزایش سر پستان و هاله دور آن و کشیدگی آن به سمت پایین سینه.
 • پوست سینه کشیده شده و طی آن نوک پستان حجیم شده باشد.
 • یکی از سینه ها از آن یکی وسعت کمتری داشته باشد.

چه کسانی کاندیدای لیفت سینه هستند؟

مزیت های لیفت سینه

بر اساس علل متفاوتی، امکان دارد که خانم‌ ها گرفتار شل شدگی سینه شوند. در این صورت، سینه‌ ها سفتی و حالت اصولی خود را از دست داده و افتاده و شل خواهند شد در صورت بروز این شرایط با عمل لیفت سینه و بریدگی و تفکیک نمودن پوست اضافه، بافت‌ و غدد سینه که از فرم طبیعی خود خارج شده ‌اند، افزایش داده خواهد شد. جراح متخصص زیبایی قادر است با شکل ‌دهی مجدد به سینه ‌ها و هم چنین برگرداندن بافت ‌های سینه، نوک سینه و هاله آن به جایگاه اصلی خود، مجددا شکل سینه‌ ها را گرد و طبیعی نمایان نماید.

تغییرات مثبت و ماندگار بعد از لیفت سینه که بسته به شکل سینه ‌های هر فرد تعدادی از آن یا همه آن، مطابق نظر تخصصی جراح امکان اجرایی شدن دارد.

 • لیفت نوک سینه و هاله اطراف آن
 • لیفت سینه ‌های شل شده و رسیدن به شکل طبیعی و مطابق با بدن فرد
 • پایین آوردن اندازه هاله پیرامون نوک سینه در صورت احتیاج
 • گرد و کوچک شدن سینه ‌های باریک و بلند، بدون آن که کاهش حجم در بافت ‌های سینه اتفاق بیفتد، برعکس عمل کوچک کردن سینه که در آن حجم اضافی از بافت ‌های سینه بریده می‌ شود.
 • متقارن کردن سینه ‌ها
 • سفت ‌تر شدن و خوش‌حالت تر شدن سینه ‌ها

مزیت های لیفت سینه

تاثیر جاذبه زمین بر افتادگی سینه ها

با سپری شدن زمان، نیروی جاذبه موجب می گردد تا رباط‌ ها در سینه ‌ها کشش پیدا کرده و گود می شوند. عمل لیفت سینه می‌تواند منجر به کاهش شل شدگی در ناحیه نوک سینه ‌ها و قسمت تیرگی اطراف نوک سینه ‌ها (areolae) گردد. همچنین، می‌توان در حین جراحی، ابعاد آن ‌ها را کم کرد تا آن‌ ها را مطابق با سینه ‌های جدید حفظ کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست