لیفت ران

آیا شما با دیدن پوست شل و افتاده ران خود ناراحت می شوید؟ دیگر جای ناراحتی نیست؛ شلی و افتادگی پوست در بخش داخلی ران ها به وجود می آید که می توان به وسیله عمل جراحی لیفت برطرف نمود. علت شل شدگی و افتادگی پوست داخل ران ها این است که خاصیت الاستیسیته پوست به خاطر کاهش یا افزایش وزن، قرار گیری در جلو نور خورشید، افزایش سن و ژنتیک در فرد کاهش پیدا می کند. امروزه عمل های جراحی زیبایی مورد استقبال طیف وسیعی از افراد قرار گرفته است. یکی از این عمل های زیبایی، لیفت ران است. برای همه افراد مهم است که ران های خوش فرم و زیبایی داشته باشند، ممکن است بعد از مدتی دیگر حالت اولیه خود را نداشته باشند؛ اما جای نگرانی نیست. ران ها نیز مانند دیگر نواحی بدن با عمل جراحی زیبایی شکل بسیار مطلوبی پیدا خواهد کرد.

جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی

جراحی پلاستیک چه به خاطر زیبایی باشد چه بخاطر اصلاح صورت بگیرد، به انتخاب های بسیاری نیاز دارد. اولین و با اهمیت ترین آن ها، انتخاب یک جراح مطمئن است. یکی از بهترین شناسه های آموزش یک پزشک، برخورداری از مدرک بورد تخصصی است. از جراح خود درباره داشتن مدرک جراحی پلاستیک بپرسید. چون این مدرک تخصصی به تنهایی نشانگر این است که فرد برای انجام جراحی صورت و همه قسمت های بدن صلاحیت لازم را دارد.

 

زیبایی ظاهر شما با لیفت ران

در صورتی که با ورزش کردن و کاهش وزن نتوانستید به بدن سفت تر، جوان تر و موزون تر با تصویر کلی بدنتان دست پیدا کنید، ممکن است جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی (thighlift) برای شما انتخاب مناسبی باشد. این جراحی به وسیله کاهش پوست اضافی و گاهی چربی، باعث اصلاح مجدد ران‌ها و در نهایت شکل گیری پوست صاف‌تر و طرح موزون تر برای ران‌ها و نواحی تحتانی بدن شما می‌گردد.

درمان شل شدگی پوست

در حالت ایده آل پوست قسمت داخلی ران ها می بایست صاف، کشیده و عاری از شل شدگی باشد. همچنین در وضعیت مطلوب لایه ای سبک تا متوسط از چربی در سطح داخلی ران ها وجود دارد. البته این چربی به اندازه ای است که بخش داخلی ران ها به یکدیگر برخورد نمی کند. بنابراین تغییرات وزنی و کاهش الاستیسیته، پوست بخش داخلی ران ها، دچار شل شدگی و افتادگی شده و با هم برخورد می کنند. در این شرایط جراحی لیفت ران این قابلیت را دارد که مشکلات را ترمیم کند.

روش های جراحی لیفت ران

روش اسکار کوتاه با انجام یک برش افقی بر روی کشاله ران صورت می گیرد. این روش باعث بهبودی شل شدگی و برطرف شدن افتادگی پوست (یک سوم قسمت داخلی ران) می گردد. در حالی که روش اسکار عمودی را با ایجاد یک برش در طول ران انجام می دهند. اسکار عمودی باعث بهبودی شل شدگی و برطرف شدن افتادگی تمام بخش داخلی ران تا زانو ها می شود. در روش اسکار عمودی در مقایسه با روش اسکار کوتاه حجم پوست اضافی برداشته شده، بیشتر است. در مقابل نتیجه پایانی در روش اسکار عمودی بهتر و چشمگیر تر خواهد بود. در هر دو تکنیک مذکور از روش لیپوساکشن جهت حذف چربی های اضافی و دست یافتن به ظاهری متناسب و زیبا استفاده می گردد. در رابطه با لیفت داخل ران ها دو روش وجود دارد

  • روش اسکار کوتاه (جراحی مینی لیفت ران )
  • روش اسکار عمودی (جراحی لیفت ران )

روش های جراحی لیفت ران

 داوطلبان مناسب جهت جراحی لیفت ران

کسانی که دچار کاهش وزن شدید شده اند ( همچون بیمارانی که تحت جراحی چاقی قرار گرفته اند) بهترین داوطلبان جهت روش اسکار عمودی یا جراحی لیفت ران محسوب می شوند. به دلیل این که مشکل شل شدگی و افتادگی پوست ران این بیماران در تمام طول ران است. این نوع عمل جراحی را می توان بر روی همه سنین اجرا نمود. برای انجام این عمل افراد باید کاملا سالم باشند. کسانی که سیگار استفاده می کنند، می بایست به مدت حداقل ۱۴ روز پیش از عمل جراحی سیگار خود را کنار بگذارند و بعد از سپری شده دوران بهبودی مجدد سیگار استفاده نمایند.

هزینه انجام جراحی لیفت ران

هزینه جراحی لیفت ران بستگی به این دارد که از کدام روش برای جراحی استفاده شود. گاهی اوقات برای دستیابی به نتایج بهتر از ترکیب دو عمل لیفت ران و لیپوماتیک (لیپوی ران پا) به صورت همزمان استفاده می شود؛ به همین دلیل هزینه جراحی لیفت ران متغیر است. هزینه جراح با توجه به مهارت و سابقه او در جراحی زیبایی و همچنین مکانی که عمل جراحی در آن انجام می شود، متفاوت خواهدبود. هزینه هایی که برای این عمل ایجاد می شود، شامل موارد زیر است

  • هزینه آزمایشات
  • هزینه جراح پلاستیک و زیبایی
  • هزینه بیهوشی
  • هزینه دارو
  • هزینه لباس ها در بیمارستان و اتاق عمل
  • هزینه بیمارستان (بیمارستان دولتی یا خصوصی)

هزینه انجام جراحی لیفت ران

 مراقبت های لازم در عمل جراحی لیفت ران

تن به عمل جراحی با روش نادرست ندهید؛ روش اسکار کوتاه ( مینی لیفت ران ) فقط باعث بهتر شدن ظاهر پوست در یک سوم ابتدایی بخش داخلی ران می گردد و به هیچ وجه نمی توان با کمک این روش بیشتر از یک سوم ابتدایی ران را اصلاح کرد. اگر چه فرد امکان دارد ضمن بررسی های شخصی خودش، خیال کند که با انجام جراحی مینی لیفت هم می تواند به آن نتیجه مد نظر برسد، ولی حقیقت این است که نتیجه پایانی با روش اسکار کوتاه، فقط در یک سوم ابتدایی ران ایجاد خواهد شد؛ نه بیشتر.

جراحی لیفت ران نیازمند یک اسکار است

پس از جراحی لیفت ران یک اسکار عمودی و بلند روی پوست ایجاد می شود. هنگامی که فرد با لباس زیر است یا از لباس بالای زانو استفاده می کند، این اسکار قابل رویت خواهد بود. به هر حال اکثر افراد این اسکار عمودی را به دلیل دست یافتن به ران های صاف و متناسب به آسانی می پذیرند.

بریدگی های جراحی در لیفت ران و مینی لیفت ران

پس از همه عمل های جراحی، اسکار یا جای زخم ولو کوچک و جزئی روی پوست ایجاد می شود اما این هنر جراح پلاستیک خبره و ماهر را می طلبد تا با تلاش خود بتواند کوچکترین اسکار که زیاد قابل دیدن نباشد و در مکان های مختلف کمترین دید را داشته باشد را انجام دهد.

دوران بهبودی بعد از جراحی لیفت ران

بیماران می بایست بعد از قرار گرفتن تحت این عمل جراحی در خانه به استراحت بپردازند و به غیر از فعالیت های سبک روزمره مانند تماشای تلویزیون، استحمام نمودن، مطالعه کتاب و غیره از انجام فعالیت های سنگین تر تا دو هفته پس از عمل جراحی خودداری نمایند. انجام فعالیت های بدنی سنگین تر یک ماه پس از عمل جراحی انجام گردد.

دوران بهبودی بعد از جراحی لیفت ران

نتایج عمل لیفت ران چه زمانی قابل رویت است و ماندگاری آن چگونه است؟

نتایج کلی جراحی به محض خاتمه درمان قابل رویت است، اما برای این که نتایج دقیق آن را ببینید، می بایست تورم و کبودی قسمت جراحی شده کاهش یابد. بعد از جراحی، ران های شما خوش فرم و باریک خواهد شد که با کمر شما متناسب تر است. پس از انجام عمل جراحی زیبایی، شما باید به دنبال خرید لباس های سایز خود باشید، چرا که لباس های قبلی دیگر اندازه شما نخواهد بود. به این ترتیب، کمد لباس هایتان را با خرید لباس های زیبا، متحول نمایید. اگر شما بتوانید وزن خود را ثابت نگه دارید، پشت سر هم ورزش انجام دهید و از رژیم غذایی سالم تری بهره مند شوید، نتایج جراحی لیفت ران تا طولانی مدت ثابت خواهد بود. با بالا رفتن سن، طبیعتا پوست ران ها مجدد مقداری سفتی خود را از دست خواهند داد، اما قسمت بزرگی از تغییرات ایجاد شده ناشی از این جراحی، کاملا دائمی بوده و ابدا از بین نخواهند رفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست