لیفت بازو

بسیاری از افراد تمایل دارند تا اندام زیبایی داشته باشند و برای رسیدن به اندام دلخواهشان تلاش می کنند. بازو یکی از قسمت های بدن است که امکان دارد پس از لاغر شدن شل و افتاده به نظر برسد برای برطرف کردن این موضوع می توانید از لیفت بازو کمک بگیرید. با جراحی براکیوپلاستی یا همان لیفت بازو می توان پوست بازو را با تا حد مناسبی کشید. در حقیقت لیفت بازو یک عمل زیبایی محسوب شده که طی آن قسمت زیرین بازو از ناحیه زیر بغل تا آرنج دوباره فرم دهی کرده و شکل جذابی به آن می بخشد.

چه افرادی می توانند لیفت بازو را انجام دهند؟

در گذشته که ابزار خاصی برای لیفت بازو وجود نداشت با نخ و به صورت دستی این کار انجام می شد. روش سنتی لیفت بازو تاثیر زیادی نداشت و نتیجه دلخواه مشتری فراهم نشده و مشکل او را برطرف نمی ساخت. افرادی هستند که ترجیح می دهند تا مشکل شان بدون جراحی و از راه لیفت کردن برطرف شود که در اکثر موارد قابل برطرف شدن نیست. در حال حاضر لیپولیزر بازو را به منظور شکل دهی و جذابیت آن به کار می گیرند و جزء نوین ترین شیوه های درمانی به حساب می آید.

 مراحل جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی

به طور کلی کسانی که قصد دارند، لیف بازو را انجام بدهند، باید با مراحل انجام آن آشنا باشند. از این رو ما قصد داریم تا در این بخش شما را با مراحل این جراحی مهم آشنا کنیم.

 • کاستن آویزان شدن اضافه پوست شل شده بازو که از زیر بغل تا آرنج به طرف پایین ایجاد شده است.
 • در شکل بازو تغییراتی حاصل می شود و این کار با صاف کردن پوست و چروک ها اتفاق می افتد.
 • ظاهری جذاب و جوان برای بازوها پدیدار می شود.
 • کشیدن بافت های زمینه بازو و صاف نگه داشتن آن
 • از بین بردن چربی های موضعی که به شکل توده در بازو انباشته شده اند.

افزایش و کاهش مداوم وزن، بالارفتن سن و خصوصیات ژنتیکی و ارثی می تواند موجب افتادگی پوست بازو و شل شدگی پوست بازو می شود که این ایراد با کمک ورزش برطرف نخواهد شد و علت آن این است که ورزش نمی تواند بافت زمینه ضعیف شده را تقویت کند و توانایی بازگرداندن خاصیت ارتجاعی را به آن نخواهد داشت. چنان چه پوست بازی شما بر اثر مواردی مانند نوسانات وزنی و غیره دچار شل شدگی شده، جراحی لیفت بازو یا کشیدن پوست بازو می تواند مورد مطلوبی برای جوان شدن پوست باشد.

 مراحل جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی

جراحی لیفت بازو برای چه کسانی کارآمد خواهد بود؟

افراد بزرگسالی که پوست زیرین بازوی آن ها به صورت قابل ملاحظه ای شل شده باشد و تمایل به بازگرداندن حالت ارتجاعی آن دارند گزینه های مناسبی برای لیفت بازو به حساب می آیند.

 • افراد بزرگسالی که دچار اضافه وزن نیستند و وزن آن ها تثبیت شده است.
 • افراد بزرگسالی که از نظر جسمی سالم هستند و گرفتار بیماری خاصی که موجب گردد تا ریسک عمل جراحی افزایش یابد را ندارند.
 • افراد که سیگار استعمال نمی کنند.
 • کسانی که انتظارات به جا از این عمل جراحی دارند.

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل براکیوپلاستی یا لیفت بازو هستند؟

به طور معمول کسانی که برای مدتی از رژیم های سنگین لاغری استفاده نموده اند، به مشکل شل شدگی پوست گرفتار می گردند، این مشکل که در اصطلاح بال خفاشی گفته می شود، با جراحی لیفت بازو برطرف خواهد شد. کسانی که پا به سن گذاشته اند و جزو افراد سالخورده محسوب می شوند موارد مناسبی برای انجام این عمل هستند. افزایش سن در این دست از افراد باعث می شود تا بافت های مقاوم پوست کم کم تضعیف شده و انعطاف مناسب خود را از دست دهد، در این مواقع این گونه افراد به شل شدگی بازوان گرفتار می آیند. این افراد نیز می توانند به کلینیک پوست، مو و زیبایی مراجعه نموده و با متخصصان باتجربه و کاربلد مشورت کرده تا این مشکل را از بین ببرند. بعضی از افراد به علت آن که به عوامل موروثی مبتلا هستند، حالت ارتجاعی پوست خود را از دست داده اند و گرفتار شل شدگی و آویزان بودن پوست می شوند. آویزان شدن بازوها جزء شایع ترین عوارض پوستی محسوب می شود که تغییرات وزنی بر شدت آن اثرگذار خواهد بود. این دسته از افراد نیز می توانند برای برطرف شدن مشکل بیان شده، به کلینیک های مراجعه کنند.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل براکیوپلاستی یا لیفت بازو هستند؟

پس از جراحی لیفت بازو چه زمانی بهبودی حاصل می شود؟

توجه داشته باشید که پس از عمل لیفت بازو، زخم بسیار کوچک اسکار روی بافت داخلی شما بر جای می ماند. پس از جراحی محل برش پانسمان شده که به طور معمول این پانسمان از نوع کشسانی بوده که موجب کاسته شدن شدت ورم پس از عمل خواهد شد. همچنین بعضی از اوقات لوله نازکی زیر پوست تان گذاشته می شود تا خونی که در محل لیفت تجمع پیدا کرده را بتوان خارج نمود و در آخر بعد از مشاهده بازوانتان نتایج خشنودکننده ای را متوجه خواهید شد ارزش که هزینه کردن و وقت صرف کردن را داشته است.

پس از عمل لیفت بازو چه مراقبت هایی را باید انجام دهیم؟

به طور معمول پزشک شما توصیه های مورد نیاز را در رابطه با نگهداری محل زخم و چگونگی شستن را به شما عرضه می کند، همچنین داروهای به خصوصی برای بهتر شدن سریعتر شما تجویز می گردد.

 • به مدت ۲ هفته از لباس مخصوصی که تنگ باشد برای حفظ بازو و ساعد کمک بگیرید.
 • روز پس از جراحی پانسمانی که قبلا انجام شده باز می شود.
 • بلافاصله پس از به هوش آمدن انگشتان خود را تکان دهید و پس از گذشتن چند روز بازوی خود را حرکت دهید.
 • چندین روز پس از عمل دستانتان را بالاتر از سطح قلب نگه دارید.

پس از عمل لیفت بازو چه مراقبت هایی را باید انجام دهیم؟

روند جراحی براکیوپلاستی چگونه است؟

مدت زمان مورد نیاز برای انجام عمل لیفت بازو، حدود ۱ الی ۲ ساعت است. در مرحله اول فرد بیمار با دریافت داروهای مناسب، بیهوش خواهد شد. بیهوشی عمومی جزء متداول ترین شیوه های انجام این عمل زیبایی محسوب می شود، ولی پزشک معالج با توجه به شرایط بیمار، مناسب ترین شیوه را مطابق با شرایط کنونی فرد، تجویز خواهد کرد. مرحله بعدی در انجام جراحی لیفت بازو، بررسی حجم شل شدگی بازوان است که در طی آن حجم برش و برداشتن پوست تعیین خواهد شد. این موضوع با بررسی های پزشک متخصص و متناسب با حجم شل شدگی پوست نوسان خواهد داشت. معمولا بازو ها از ناحیه زیر بغل تا نزدیکی آرنج ها بریده خواهند شد، ولی در مواردی که فرد به شل شدگی کمتری گرفتار باشد، این بریدگی ها کمتر و محدود تر خواهند شد. در مرحله سوم عمل براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو، بافت های نگهدارنده تقویت شده و طی آن قدرت فرد افزایش می یابد با کمک بخیه های داخلی به بازو فرم و شکل جذابی می بخشند. در گام بعدی تمام برش های به وجود آمده بر سطح پوست با کمک بخیه های جذبی و یا غیر جذبی ترمیم خواهد شد. قابل ذکر است که چنان چه پزشک معالج از بخیه های غیر جذبی برای بستن دست فرد کمک می گیرد، بیمار می بایست بعد از ۱ الی ۲ هفته جهت کشیدن بخیه ها دوباره به مطب پزشک مراجعه کند.

روند جراحی براکیوپلاستی چگونه است؟

چه زمانی می توان نتایج عمل براکیوپلاستی را مشاهده نمود؟

مدتی پس از عمل زیبایی بازو می توانید احساس کنید که بازوانتان مستحکم تر شده اند.البته گفتنی است که نتایج نهایی جراحی لیفت بازو را بعد از گذراندن دوران نقاهت و از بین رفتن التهابات و کبودی های نشئت گرفته از جراحی می توانید مشاهده کنید. تورم های به وجود آمده حدود ۱ هفته بعد از انجام عمل بهتر خواهند شد و فرد می تواند بعد از آن از لباس های تنگ کمک بگیرد و دوباره کارهای روزمره خود را شروع کند، ولی بهبودی نهایی بعد از سپری شدن ۶ هفته پدیدار خواهد شد و بعد از آن فرد بیمار هیچ گونه محدودیتی برای انجام کارهای خود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست