جراحی لاغری ویزر

با پیشرفت صنعت و تکنولوژی و رفاه انسان، چاقی و عدم تناسب بدن انسان یکی از معضلات مهم و همه گیر جامعه بشری شده است. تا به حال روش های درمانی مختلفی برای این مشکل ارائه شده است. جراحی لاغری ویزر با تکنولوژی لیپوساکشن اولتراسونیک با کمترین تهاجم، یکی از این روش های مدرن است. از این روش جهت ساکشن چربی های بدن استفاده می شود. جراحی ویزر اولین سیستم ظریف و دقیق است که با تکنولوژی خاص انجام می گیرد. این سیستم جراح را قادر می سازد که با دقت و ظرافت، کار ساکشن کردن چربی را در نواحی کوچک نیز انجام دهد. ما در این مقاله می خواهیم درباره جراحی پیشرفته ویزر و مسائل پیرامون آن صحبت کنیم.

تخلیه چربی با ویزر

واژه ویزر مخفف عبارت Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance است. به طور کلی عمل ویزر شامل فرآیندی است که در آن پیکر تراشی در قسمت های مختلف بدن که چربی رسوب کرده، صورت می گیرد. این پیکر تراشی توسط فرآیند تخلیه چربی انجام می شود. یکی از بهترین روش های جراحی لاغری که با دقت و ظرافت بالا می تواند انجام گیرد، تخلیه چربی با ویزر است. در این روش جراح متخصص توانایی ایجاد تغییر و پیکر تراشی در همه زوایای صورت و بدن را دارد. این جراحی یکی از روش های عمل زیبایی نیز به شمار می رود. با استفاده از این سیستم، عمل های زیبایی در همه قسمت های بدن حتی در قسمت های کوچک مانند غبغب و گونه نیز امکان پذیر است.

این پروسه جراحی نوعی روش فراصوت از نوع اولتراسونیک است. در این روش امواج فرکانس ماوراصوت باعث تخریب سلول های چربی رسوب کرده در قسمت های مختلف بدن می شود. تخلیه چربی با ویزر بر روی چربی های رسوب کرده متمرکز است. بدین صورت برای بدن ظاهری مطلوب تر به وجود می آید. این روش با اندکی درد همراه بوده و نیازی به استراحت طولانی نیست. عمل لیپوساکشن سنتی در مقایسه با تخلیه چربی با ویزر عملی دردناک، تهاجمی و گران تر است.

لیپوساکشن ویزر

لیپوساکشن ویزر به روند چربی زدایی در قسمت های مختلف بدن که در آنها چربی رسوب کرده است، گفته می شود. در این روش انرژی حاصل از تشدید ارتعاشات استفاده می شود. تشدید ارتعاشات، باعث کوچک شدن چربی ها و خارج شدن آسان آنها از بدن می گردد. لیپوساکشن ویزر عملی بسیار ایمن تر از لیپوساکشن بدون سیستم ویزر یا سنتی است. دلیل به کاربردن دستگاه ویزر در این عمل، برخورداری حساسیت بسیار بالای آن است. حاصل استفاده از این دستگاه، کبودی و تورم بسیار کمتر نسبت به عمل لیپوساکشن سنتی است.

روش لاغری لیپوساکشن ویزر به سبب تهاجم کمتر آن، در چرب زدایی همه مناطق بدن و صورت استفاده می شود. این روش ملایم برای قسمت هایی مانند بازو و گردن نیز استفاده می شود. از روش ویزر می توان در جهت انتقال چربی از قسمتی به قسمت دیگر نیز اقدام کرد. زیرا سلول های چربی جدا شده توسط این عمل، به واسطه استفاده از اولتراسوند زنده است و قابلیت تزریق در نواحی دیگر را دارد. بنابراین شما می توانید با این سیستم از یک ناحیه بدن خود، چربی را خارج کرده و به ناحیه دیگر آن بیفزایید.

فرآیند پیکر تراشی توسط ویزر

جراحی لاغری ویزر مانند هر عمل دیگری دارای مراحل مختلفی است. این مراحل بدین شرح است:

 • تزریق محلول نمک

در ابتدای کار، قسمت مورد نظر توسط متخصص جراح با تزریق محلول نمک مخصوص آماده جراحی می شود. این کار در جهت درد کمتر بیمار انجام می گیرد.

 • ایجاد برش و قراردادن پروب در آن

در این مرحله برش کوچکی توسط پزشک متخصص داده می شود و پروب ها در درون پوست قرار می گیرند.

 • ایجاد ارتعاش

در این مرحله جراحی لاغری ویزر دستگاه ها، فرکانس اولتراسوند ایجاد می کنند تا ارتعاش آنها سبب ریز شدن سلول های چربی شود.

 • ریز شدن چربی ها

چربی ها توسط فرکانس دستگاه تحت تاثیر قرار گرفته و از بین می روند.

 • ترکیب شدن چربی ها با محلول نمک

چربی های خرد شده با محلول نمک ترکیب و با استفاده از کانول های ویژه از دستگاه خارج می شوند.

دستگاه ویزر دارای پروب های مختلف با تعداد شیاره های متفاوت است. پروب ها ممکن است یک، دو و یا سه شیاره باشند. این شیاره ها سبب می شوند که امواج اولتراسوند بر اساس نوع بافت چربی، کنترل هدفمندی داشته باشند.

جراحی لاغری لیزر برای کدام قسمت بدن کاربرد دارد؟

همانطور که در قسمت های قبل اشاره کردیم از روش ویزر لیپو برای قسمت های بزرگ بدن تا قسمت های کوچک آن استفاده می شود. برخی از این نواحی و قسمت ها عبارتند از: گردن، ران، شکم، غبغب، شانه، صورت، سینه و زانو. این روش به سبب تهاجم کمتر نسبت به عمل لیپوساکشن سنتی، متخصص جراحی می تواند به راحتی قسمت های کوچکی مانند گونه ها را نیز چربی زدایی کند.

مزایای لیپوساکشن ویزر

جراحی لاغری ویزر دارای مزایای مختلفی است. در این روش به سبب اینکه چربی ها توسط ارتعاشات، ریز و خرد می شوند، کبودی و درد کمتری برای بیمار به همراه دارد. این یکی از مزیت های این فرآیند است. برخی دیگر از  فواید این جراحی عبارتند از:

 • در جراحی با ویزر سرعت پیشرفت بازسازی بدن نسبت به لیپوساکشن بدون ویزر یا سنتی، بالا است.
 • در ویزر لیپو خارج کردن مقدار زیادی از چربی بدن در یک جلسه انجام می شود.
 • در جراحی ویزر اصلاح پوست در قسمت های حساس بدن مانند گردن و سینه، با دقتی زیاد صورت می گیرد.
 • در لیپوساکشن ویزر قابلیت استفاده مجدد از چربی ها وجود دارد. به همین سبب می توان از چربی های خارج شده در قسمت هایی از بدن که نیاز به آن دارند، استفاده شود.
 • در ویزر لیپو امکان ایجاد خط و خطوط در بدن وجود دارد. مانند ایجاد سیکس پک در ناحیه شکم.
 • در جراحی لاغری ویزر بعد از عمل، ناهمواری ایجاد نمی شود.
 • در جراحی ویزر اثرات گرما و ویبراسیون در بدن باقی نمی ماند.
 • در این عمل درد، کبودی و ورم بسیار اندک است.
 • دقت و ظرافت بالا در پیکر تراشی توسط ویزر وجود دارد.

تکنولوژی ویزر لیپوساکشن

در طی جراحی لاغری ویزر پزشک جراح در ابتدا یک محلول خاص به نام تامیسنت را به بافت چربی مورد نظر تزریق می کند. این محلول که به خودی خود دارای حباب های ریز است، به سبب سست بودن سلول های چربی در بین آنها نفوذ می کند.

هنگامی که امواج ویزر با فرکانس خاص اعمال می شود، حباب های تامیسنت منفجر می گردند. این انفجارها که نیروهای میکروسکوپی ایجاد می کنند، سبب جدا شدن سلول های چربی از پایه سلولی می شوند. سلول های چربی بعد از جدا شدن از پایه سلولی در محلول تامیسنت حل شده و در مرحله آخر به وسیله یک ساکشن آرام، خارج می شوند.

از مزایای جراحی لاغری ویزر این است که در مرحله آخر فقط چربی های ریز شده به وسیله ساکشن از بدن بیمار خارج می شود و چربی های دیگر با فشار کنده نمی شوند. در  برخی عمل های لاغری ممکن است چربی های دیگر نیز با فشار از بدن بیمار جدا شده و باعث درد و کبودی در بدن بیمار شود.

چه افرادی برای جراحی لاغری با ویزر مناسب هستند؟

جراحی با ویزر چنانچه گفتیم یکی از کم خطر ترین جراحی های زیبایی تا به امروز محسوب می شود؛ اما مانند عمل های دیگر برای همه افراد مناسب نیست. به همین جهت باید برای این کار با پزشک متخصص مشورت نمایید. از جراح بخواهید که به طور کامل مزایا و معایب این عمل را برای شما توضیح دهد. عوارض جانبی احتمالی پس از عمل را برای شما شرح دهد تا با دید روشنی برای عمل کاندید شوید.

اگر به طور کلی بخواهیم برای شما در مورد کاندیدهای مناسب این عمل زیبایی بگوییم، باید اشاره کنیم که جراحی لاغری ویزر برای همگان مناسب است. آقایان و خانم هایی که می خواهند تحت عمل جراحی با ویزر قرار گیرند، باید قبل از عمل یک رژیم غذایی سالم را رعایت کنند و به طور منظم ورزش کنند. اگر موارد ذکر شده قبل از عمل را رعایت نکنند، ممکن است هم از نتیجه عمل راضی نباشند و هم به شرایط قبل از عمل خود باز گردند.

لازم به ذکر است که عمل تخلیه چربی با ویزر به جهت شکل دهی و پیکر تراشی انجام می شود و شما نباید انتظار کاهش وزن از این عمل را داشته باشید. ویزر لیپو صرفا برای کاهش سایز انجام می شود و در کاهش وزن تاثیری ندارد. به طور کلی می توان گفت که این افراد، برای عمل ویزر لیپو می توانند آماده شوند:

 

 • کسانی که پوست سالم و بدون افتادگی دارند.
 • کسانی که تمایل دارند یک الی دو سایز در قسمت های ران، شکم، باسن و پهلو کم کنند.

ممنوعیت ویزر لیپو برای چه کسانی است؟

کسانی که از نظر شرایط عمومی در وضعیت مناسبی نیستند برای انجام عمل ویزر لیپو ممنوعیت دارند. ممنوعیت عمل لاغری ویزر برای افراد زیر است:

 • کسانی که دارای سابقه بیماری قلبی هستند.
 • افرادی که اختلالات نقص ایمنی دارند.
 • کسانی که دارای خونریزی بیش از اندازه دارند.
 • کسانی که دچار آمبولی ریوی هستند. یعنی خون در ریه یا پاهای این افراد لخته شده است.
 • اشخاصی که دچار اختلالات تشنجی هستند.
 • خانم های باردار و شیرده اصلا در این دوران نباید عمل ویزر لیپو را انجام دهند.
 • اشخاصی که از داروهای خاصی مانند داروهای ضد التهاب یا ضد انعقاد استفاده می کنند. این گونه افراد بعد از عمل جراحی عوارض بیشتری را متحمل می شوند.

مواردی را که باید قبل از ویزر لیپو رعایت کنید

در مورد هر کاری قبل از آن باید تحقیق کنید تا بهترین نتیجه عایدتان شود. در مورد این جراحی هم باید به این موارد توجه کنید:

 • مشورت با پزشک را در اولویت قرار دهید و از او بخواهید بهترین عمل را به شما پیشنهاد دهد.
 • مشورت با آشنایان و اقوام که تجربه این عمل را داشته اند، می تواند به شما در این امر کمک کند.
 • بهترین پزشک و بهترین کلینیک را انتخاب کنید.
 • به دنبال بهترین تجهیزات برای عمل باشید.
 • هزینه های عمل را بدانید و آن را آماده کنید. زیرا این عمل زیبایی محسوب شده و تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست.
 • آن چیزی را که از عمل زیبایی انتظار دارید برای پزشک خود شرح دهید، ممکن است با نتیجه واقعی متفاوت باشد.

مواردی را که باید بعد از عمل جراحی رعایت کنید

بعد از هر عمل جراحی باید مواردی را دانسته و رعایت کنید. چرا که برخی از این موارد دارای اهمیت بالایی هستند. این موارد عبارتند از:

 • نتیجه جراحی لاغری ویزر معمولا بین ۶ هفته تا ۲ ماه مشخص می شود. اشخاصی که در قبل از عمل دارای پوست سالمی بوده اند بعد از سپری شدن این زمان، شاهد سفت شدن پوست ناحیه مورد نظر می شوند.
 • احساس اندکی درد و کبودی در قسمت تحت درمان کاملا طبیعی است و به همین جهت پیشنهاد می شود به مدت ۶ الی ۷ روز در خانه استراحت کنید.
 • دست کم تا حدود ۶ هفته بعد از عمل ویزر لیپو باید از لباس های مخصوص استفاده نمایید.

تفاوت لیپوساکشن سنتی با ویزر لیپو

یکی از مهمترین سوالاتی که برای اشخاص کاندید جراحی لاغری ویزر پیش می آید، تفاوت جراحی با ویزر یا لیپوساکشن سنتی است. در این بخش به موارد اختلاف این دو با یکدیگر می پردازیم.

 • در عمل ویزر لیپو، برش هایی که برای جراحی انجام می شود بسیار کوچکتر از لیپوساکشن سنتی است.
 • در جراحی با ویزر چربی ها توسط امواج مخصوص ریز شده و سپس از بدن فرد خارج می شود. بنابراین این چربی های خردشده بسیار راحت تر از چربی های دیگر خارج می شوند.
 • در عمل زیبایی ویزر، قابلیت سفت کردن پوست ناحیه مورد نظر نیز وجود دارد.
 • چربی های ناحیه تحت درمان در ویزر لیپو، به طور خاص مورد هدف قرار می گیرند و به بافت های کناری آسیبی نمی رسد. به همین جهت در جراحی های با دقت و ظرافت بالا مانند ناحیه گردن و صورت نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه ویزر

جراحی لاغری ویزر توسط دستگاهی که به نام ویزر شناخته می شود صورت می گیرد. این دستگاه امواجی فراصوت تولید می کند که در نتیجه آن ارتعاشاتی به وجود می آید. در اثر به وجود آمدن این ارتعاشات، انرژی اولتراسوند تولید شده و سبب خردشدن چربی های مورد نظر می گردد. این دستگاه که با تکنولوژی خاصی به نام اولتراسونیک کار می کند، دستگاهی پیشرفته و مدرن محسوب می شود. دستگاه ویزر با قراردادن پروب هایی در زیر پوست بیمار با عمل ساکشن، چربی های خرد شده زیر پوست را از بدن خارج می کند. دستگاه ویزر دارای پروب های مختلفی است. این پروب ها که با تعداد شیاره های متفاوت است ممکن است یک، دو و یا سه شیاره باشند. این شیاره ها باعث می شوند که امواج اولتراسوند بر توجه به نوع بافت چربی، کنترل هدفمندی داشته باشند.

 

برخی از مواردی که باعث کاهش تاثیرات عمل لاغری ویزر می شود

در هر عملی ممکن است شرایطی برای بیمار به وجود آید که تاثیرات بهبودی را کاهش دهد. در جراحی لاغری ویزر نیز برخی از این شرایط باعث ایجاد اختلال در نتیجه آن می شود. این شرایط عبارتند از:

 • زخم بیش از اندازه ممکن است در روند درمان اختلال ایجاد کند.
 • کلاژن بیش از مقدار درمان را مختل می کند.
 • اختلالات بافتی یکی از مواردی است که باعث کاهش اثر بخشی جراحی ویزر می شود.
 • علائم کششی در طول درمان سبب کاهش اثر آن می شود.
 • لوپوس اریتماتوز یکی از بیماری هایی است باعث کاهش تاثیرات جراحی لاغری ویزر می شود.
 • بیماری های سیستم غدد درون ریز یکی دیگر از بیماری هایی که باعث ایجاد اختلال در روند درمان جراحی با ویزر می شود.

 

قیمت ویزر لیپو

قیمت ویزر لیپو به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. این فاکتورها عبارتند از:

 • حجم و مقدار چربی استخراج شده از بدن بیمار
 • قسمت ها و نواحی که نیاز به خارج سازی چربی دارند.
 • پزشک متخصص و تیم جراحی لاغری ویزر
 • موقعیت مکانی و کلینیک جراحی
 • تجهیزات مورد استفاده در هنگام جراحی ویزر لیپو
 • مدت زمانی که بیمار نیاز دارد تا در کلینیک جراحی بستری شود
 • مراقبت هایی که بیمار بعد از عمل جراحی به آنها نیاز دارد

قیمت ویزر لیپو اغلب برای ناحیه شکم بالاتر از ناحیه سینه است. زیرا در ناحیه شکم حجم چربی ها بیشتر بوده و هرچه مقدار چربی بیشتر باشد قیمت ویزر لیپو نیز بالاتر است. اگر قسمتی که خارج سازی چربی در آن حساس باشد، اغلب قیمت ویزر لیپو برای آن قسمت بیشتر از سایر قسمت های بدن است. چرا که پزشک جراح باید دارای دقت بالاتری باشد تا عمل جراحی به درستی صورت گیرد. در هر صورت برای انجام هر کاری باید با متخصصان آن رشته مشورت کرد به خصوص در مورد عمل های جراحی که مربوط به سلامتی انسان است، دقت بیشتری باید به عمل آورد. ویزر لیپو ارزان ممکن است خطرات جانی به همراه داشته و پشیمانی به بار آورد. شما در این عمل می خواهید زیباتر شوید، ولی اگر به دنبال قیمت پایین برای عمل ویزر لیپو باشید ممکن است زیباتر نشده و سلامتی خود را نیز از دست بدهید.

تایید جهانی سیستم ویزر لیپو

این جراحی زیبایی که توسط یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لاغری دنیا انجام می شود با تایید مراجع علمی آمریکا و با درج در کتاب های دانشگاهی جراحی پلاستیک همراه می باشد. این دستگاه که به عنوان یکی از کم عارضه ترین دستگاه های جراحی زیبایی جهان شناخته شده است، سال هاست که در اروپا و آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد. قابل توجه است که بسیاری از بازیگران معروف دنیا به وسیله دستگاه ویزر عمل جراحی زیبایی خود را انجام داده اند. این روش تنها روش پیکر تراشی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست