تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن یا لیفت دادن باسن به سبک برزیلی یکی از نوین ترین شیوه ها به منظور تغییر اندازه و فرم باسن است که بدون آن که احتیاجی به پروتز باشد، انجام می شود. داشتن یک اندام ایده ‌آل و زیبا برای خانم ها یک رویای همیشگی بوده و همواره برای رسیدن به این رویا در تلاش هستند. هر چند که داشتن رژیم غذایی و انجام حرکات ورزشی به داشتن اندامی زیبا کمک کننده است، ولی آیا شکل دهی بخش ‌های مختلف همواره با ورزش امکان‌ پذیر است؟ برای مثال عضوی از بدن مانند باسن را در نظر بگیرید. آیا اطلاعاتی از شیوه های گوناگون بزرگ کردن باسن دارید؟ آیا اطلاع دارید شیوه هایی مثل تزریق چربی به باسن و پروتز باسن جزء شیوه های جدید پزشکی به منظور بزرگ کردن باسن هستند؟

به طور معمول برای بزرگ و خوش حالت نمودن باسن دو روش وجود دارد

 • تزریق چربی به باسن
 • پروتز باسن

چگونگی تزریق چربی به باسن

نحوه تزریق چربی به باسن چگونه است؟

برای عمل تزریق چربی به باسن فرد را بیهوش کرده و یا بی‌حسی موضعی از کمر برای او انجام می دهند. نخست مایع مخصوصی به ‌نواحی دهنده چربی مانند شکم، پهلو‌ها و ران ‌ها تزریق می‌ گردد. پس از تزریق مایع مخصوص، ساکشن این قسمت ها صورت می پذیرد. چربی ساکشن شده که حاضر شده به باسن تزریق می‌ گردد. کمی بیشتر از حد نیاز باید چربی تزریق شود چرا که بخشی از آن به بدن فرد جذب می شود.

چربی مورد نیاز برای تزریق به باسن را چگونه تهیه می‌ کنند؟

برای آن که بتوان چربی مورد نیاز را به دست آورد ناگزیر باید عمل یاکشن را انجام داد. همان گونه که پیش از این گفته شد، عمل ساکشن از پهلو‌ها، شکم و ران‌ها انجام می شود. بنابراین عمل تزریق چربی باسن می ‌تواند برجستگی ‌های پهلو و شکم افراد را نیز اصلاح کند.

مقایسه تزریق چربی به باسن با پروتز آن

بهتر است قبل از این که اقدام به تزریق چربی به باسن خود بکنید، این نوع جراحی را با پروتز باسن مقایسه کنید، تا متوجه شوید که کدامیک از آن ها برای شما مفید هستند.

 • تزریق چربی به باسن مقرون به صرفه تر از عمل پروتز باسن است.
 • شکل و حالت باسن در تزریق چربی طبیعی‌تر نمایان می شود.
 • از بدن خود بیمار چربی تزریق می شود، بنابراین نسبت به پروتز سازگاری بیشتری با فرد دارد.
 • خطر پس زدن و عفونت در عمل پروتز باسن وجود دارد در صورت بروز این مشکل باید پروتز خارج گردد.

امروزه شیوه های جدیدی عرضه شده است که می توانند با خارج کردن چربی طبیعی بدن خود فرد و تزریق آن به نقطه ای دیگر از بدن جهت بزرگ کردن و شکل دهی آن انجام دهند. البته که شیو های دیگری هم در فرم دهی به اندام های بدن عرضه شده اند، ولی تزریق چربی به اندام ها یکی از متداول ترین این روش ها محسوب می شود. هم چنین بر اساس دلایلی که بعدا به آن ها اشاره خواهیم کرد این روش بیش از همه مورد استقبال افراد واقع شده است. این چربی ها از قسمت هایی از بدن که چربی اشباع شده دارند با انجام ساکشن خارج می شوند و بعد از طی کردن مراحلی به قسمت مورد نظر تزریق می گردد. تمام عمل های زیبایی و هم چنین تزریق چربی به باسن باید با کمک یک جراح پلاستیک با تجربه صورت پذیرد زیرا این کار حساسیت زیادی داشته و دشواری های خاص خود را دارد.

مقایسه تزریق چربی به باسن با پروتز آن

چگونه عمل تزریق چربی به باسن انجام می شود؟

روش انجام این عمل بدین گونه است که متخصص جراحی پلاستیک در اتاق مخصوص عمل زیبایی، با کمک ابزار های به خصوصی که ضد عفونی و استریل شده اند چربی ها را منتقل می کنند، در ادامه قسمت های مشخص شده برای خارج کردن چربی با ماژیک های خاصی نشانه گذاری شده تا محل برش نیز تعیین گردد و بعد از برداشت چربی این مواد شستشو و پالایش شده و پس از مدتی به باسن تزریق می شود.

 

مزیت های تزریق چربی به باسن

مزیت های بسیاری در تزریق چربی نهفته که یکی از آن ها طبیعی جلوه کردن نتایج این عمل ها است، زیرا چربی های تزریق شده به بدن فرد طبیعی بوده و از بدن خود فرد استخراج شده است.

چه نتایجی در تزریق چربی به باسن وجود دارد؟

در فرایند تزریق چربی آثاری از برش، زخم و بخیه بر روی فرد باقی نمی ماند. به همین علت به هیچ عنوان جای نگرانی نیست. بر عکس عمل جراحی پروتز باسن، که پروتز وارد باسن می شود، هیچ شی خارجی وارد بدن فرد نمی گردد و باسن به آسانی و خیلی طبیعی شکل مد نظر را می گیرد.

چگونه عمل تزریق چربی به باسن انجام می شود؟

 آمادگی های برای تزریق چربی به باسن

به طور معمول پزشکان متخصص با تجربه و معتمد در مورد نحوه آماده شدن برای عمل انتقال چربی به باسن مواردی را گوشزد می کند که همین موارد شانس موفقیت عمل را مضاعف می کند. این دستورات عبارت است از

چنان چه فرد به استعمال دخانیات یا مصرف مشروبات الکلی و هر نوع مواد مخدری عادت پیدا کرده لازم است برای اصلاح بافت های بدن، از ۴ هفته پیش از عمل زیبایی استعمال تمامی موارد گفته شده را متوقف نمایید. دارو های ضد التهابی هم باید به موارد گفته شده اضافه شوند زیرا در جریان خون بدن اختلالی ایجاد نموده که می تواند نوساناتی را در آن به وجود بیاورد.

 • حجم چربی که می توان از قسمت اهدا به باسن منتقل نمود به مقاصد زیبایی شناسی شخصی بستگی دارد.
 • تقویت باسن با کمک فرم دهی دوباره، سرنگ کوچک کمتر از ۴۰۰ سی سی
 • برای فرم دادن باسن به شکل برزیلی که منظم، شبیه به چانه و بزرگ باشد باید بیشتر از ۴۰۱ تا ۶۰۰ سی سی چربی تزریق شود.
 • برای فرم دادن باسن به شکل ماه کامل که باسن خیلی بزرگ و شبیه به ماه کامل می شود بیشتر از ۶۰۱ سی سی چربی لازم است.

در این روش کمی ناراحتی برای فرد به وجود می آید که خیلی راحت با مصرف یک قرص استامینوفن قابل رفع است. بیماران می توانند پس از گذشت مدت کوتاهی بعد از جراحی تزریق چربی به باسن بنشینند و پس از سپری شدن چند روز به امور روزانه خود مشغول شوند.

چه کسانی برای تزریق چربی به باسن کاندیدای مناسبی هستند؟

هر چند که بزرگ کردن باسن با کمک تزریق چربی به عنوان یکی از برترین شیوه های فرم دهی به شمار می آید، ولی بعضی از انتظارات نا به جایی از آن دارند. به طور معمول افرادی که شرایطی که در ادامه بیان خواهد شد را داشته باشند می توانند برای انجام این عمل داوطلب شوند

 • افرادی که تمایلی به کاربرد شیوه پروتز باسن ندارند.
 • کسانی که در حد کافی پوست باسنشان سالم است. به این معنا که خاصیت ارتجاعی خود را هم چنان حفظ کرده است.
 • کسانی که بدن آن ها چربی لازم برای استخراج و تزریق را دارند.
 • کسانی که می توانند چندین هفته روی باسن خود ننشینند.
 • افرادی که دخانیات استعمال نمی کنند.
 • کسانی که محدوده سنی آن ها بین ۲۵ الی ۵۵ سال است.

فرم دهی باسن با کمک پیوند چربی

استفاده از چربی برای افزایش اندازه باسن یکی از مواردی است که طرفداران زیادی پیدا کرده و متقاضی برای این نوع از جراحی زیبایی به شدت بالا رفته است. منتقل کردن چربی برای فرم دهی باسن به منظور زیبایی به کار می رود، نکاه قابل توجه این است که پس از جراحی سرطان سینه نیز استفاده می شود. این شیوه، روند تهاجمی نسبتا خفیفی داشته و یک روش جایگزین برای عمل کاشت پروتز سینه محسوب می شود که می تواند راهی باشد برای جلوگیری از قرار دادن اجسام خارجی در سینه ها.

 

پیوند چربی در باسن افراد متقاضی انجام می شود تا زیبایی و فرم دهی مناسب باسن حاصل گردد و به طور کامل قرینه شوند. اکثر بیمارانی که فرم دهی باسن را تجربه داشته اند برای مزاح این چنین می گویند: زمانی که به شیوه معجزه آسایی زمینه انتقال چربی از یک قسمت از بدن به سایر نواحی وجود دارد به کار بردن پروتز الزام آور نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست